ETKİNLİK
3. Ölçekli Dünyalar Model Yarışması

TARİH
7-8 Mayıs 2016

YER
Rahmi M. Koç Müzesi

Sevgili Modelciler, Değerli Dostlar…

7 – 8 Mayıs tarihlerinde bu yıl 3’ncüsünü gerçekleştirmiş olduğumuz “Ölçekli Dünyalar, Model Yarışması” ülkemiz açısından birçok ilklere vesile olmuş ve başarı ile sonuçlanmıştır. Siz değerli modelci dostlarımızın destekleri ve katkıları ile yarışmamıza 160 modelci toplamda 586 model ile iştirak etmişlerdir (Bu sayıya sergi için gelen 30 adet model dâhildir). Bu katılımcı ve model sayısı Türkiye için bu güne kadar yapılan yarışmalar içerisinde bir rekordur.Öte yandan ülkemizde yapılan bir yarışmaya ilk defa yurtdışından bir jüri üyesi (IPMS Yunanistan Jüri Başkanı, Sn. Megas TSONOS) “Jüri Üyesi” olarak katkı sağlamıştır (Hava Araçları Kategorisi). Sn. Megas TSONOS Beyin modelcilik konusundaki sunumları da katılımcılarımız tarafından büyük bir beğeni ile izlenmiştir.

Yine hepimizin yakından tanıdığı ve Askeri Kara Araçlar konusunda dünyanın birçok ülkesinde Valejjo ürünleri ile Atölye Çalışması/Sunumlar (Workshop) yapan Sn. Özgür GÜNER Beyler de hem Jüri Üyesi hem de sunumları ile yarışmamıza büyük renk katmışlardır. Burada sizlerin huzurlarınızda hem Sn. Megas TSONOS Beye hem de Sn. Özgür GÜNER Beye bu katkılarından ötürü bir kez daha teşekkür etmek isterim. Bundan sonraki etkinliklerimizde de kendilerini tekrar aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağımızı bilmelerini isterim.

Diğer yandan göz bebeğimiz Türk Hava Kuvvetlerimizi temsilen Hava Harp Okulu Komutanımız Hava Pilot Tümgeneral Sn. Fethi ALPAY Beyefendilerin de yarışmamıza iştirak etmeleri bizleri fazlasıyla mutlu etmiş ve de onurlandırmıştır. Bu vesile ile okul komutanımız Sn. Fethi ALPAY Beyefendilerin nezdinde öncelikle Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza, sonrasında Hava Harp Okulu Komutanlığımıza ve son olarak da Okul Komutanımız Sn. Fethi ALPAY Beyefendilere huzurlarınızda teşekkür eder, şükranlarımızı sunarım.

Değerli Modelciler,

İlk iki yarışmamızda olduğu gibi 3’ncü Ölçekli Dünyalar Model Yarışmamızda da birlik ve beraberlik içerisinde neler yapılabileceğini bir kez daha göstermiş ve kanıtlamış olduk. Bu başarı katılım sağlayan tüm modelci dostlarımızın başarısıdır ve ne kadar övünsek de azdır. Birlik ve beraberlik içerisinde neler yapabileceğimizi bir kez daha göstermiş olduğumuz bu yarışmamızda bizleri yalnız bırakmayan başta Ankara’lı modelci dostlarımız olmak üzere, Kocaeli, Bursa, Tekirdağ, Edirne, Kayseri, İzmir, Gölcük ve diğer il ve ilçelerimizden gelen bütün modelci dostlarımıza bir kez daha teşekkürlerimi iletmek isterim. İyi ki varsınız, hem Modelcilik Kulübü Derneğimiz adına hem de şahsım adına sizleri tanımaktan ve sizlerle olmaktan çok ama çok mutluyum. Birlik ve beraberliğimizin kıymetini bildiğimiz sürece, şahsi egolardan öte birlik ve beraberliğimiz ön planda olduğu müddetçe atalarımızın dediği gibi “Bir elin nesi var, iki elin sesi var” sözüne istinaden hep birlikte çok daha büyük başarılara imza atacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Sevgili Dostlar,

Modelcilik Kulübü Derneği olarak kurulduğumuz 2009 yılından beri her daim “Bölünürsek yok oluruz, bölüşürsek tok oluruz” atasözümüzün de açıkça beyan ettiği üzere her zaman birlik ve beraberlik içinde olmaya çalıştık, yapıcı ve birleştirici olmayı kendimize görev edindik. Birlik ve beraberliğimizden rahatsız olanlar ve bu birlik-beraberliğimizi bozmaya çalışanlar olmasına karşın biz hep önümüze baktık, hedeflerimizi yüksek tuttuk ve yolumuzda ilerlemeye devam ettik. Bu gün itibarı ile de geldiğimiz nokta ortadadır. Modelcilik Kulübü Derneği olarak siz değerli modelci dostlarımızın destek ve yardımları ile Türkiye’de 1 tane sergi ve 3 tane de yarışma olmak üzere toplamda 4 tane büyük organizasyona ve başarıya imza attık. Bundan sonra da önümüze çıkacak olan tüm engelleri ve engellemeleri birlikte aşacağımıza, hep beraberce daha büyük başarılara imza atacağımıza inancım tam güvenim ise sonsuzdur. Yaptıklarımız yeterli mi? Bana göre değil, 80 Milyonluk bir ülkede katılımcı sayısını 400-500’lere, katılan model sayısını da 1000-1500 seviyelerine çıkarmadan bıkmadan usanmadan ve yorulmadan yolumuza devam edeceğiz.

Son olarak bu başarıda katkısı ve emeği olan tüm modelci dostlarımıza, organizasyonda canı gönülden çalışan ve yardımcı olmaya çalışan arkadaşlarımıza, bizlerden maddi desteklerini esirgemeyen sponsorlarımıza (Airfix, Badger, İnnova, Kokpit Aero, Hobimodels ve Valejjo), Büyük bir titizlik içerisinde değerlendirmeleri yapan Jüri Üyelerimize, bizlere hem toplantımız için hem de yarışmamız için bu güzide mekânı sağlan Rahmi M. Koç Müzesi yöneticileri ve çalışanlarına Modelcilik Kulübü Derneği Yönetimi adına bir kez daha teşekkür ederim.

Hepinizi saygı ile selamlar, her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ederim.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ !