ETKİNLİK
1. Ölçekli Dünyalar Model Yarışması

TARİH
24-25 Mayıs 2014

YER
Rahmi M. Koç Müzesi

Saygıdeğer Modelciler, Değerli Dostlar…

Modelcilik Kulübü Derneği ve Rahmi M. Koç Müzesi işbirliği ile “Ölçekli Dünyalar, 1.Model Yarışmasını” 24-25 Mayıs 2014 tarihinde siz değerli modelcilerin katılımı ile gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yarışmamıza yurt içinden başta İstanbul, Ankara, İzmir olmak üzere Bursa, Kocaeli, Kırklareli, Kütahya, Tekirdağ ve Edirne’den ve yurtdışından da Bulgaristan (Sofia, Svilengrad ve Varna), Yunanistan olmak üzere toplam 150 katılımcı 575 model ile iştirak etmişlerdir.Ülkemizde yapılan yarışma ve sergiler genelde branşlara (uçak, askeri kara araçları, sivil araçlar, gemi ve figür vb.) özgü olmasından dolayı bu güne kadar maalesef tüm modelcilerin (model dallarının) iştirak edebileceği organizasyonlar yapılamamış olup, modelciler arasında gerekli iletişim ve birliktelik sağlanamamıştır. Organizasyonun tamamı Kulübümüz ve gönüllü modelciler ve üyelerimiz tarafından yapılmış olan “Ölçekli Dünyalar, 1. Model

Yarışması” için IPMS branşları ve IPMS değerlendirme kriterleri baz alınmış ve tüm yarışma branşları açılan bir yarışma olmuştur. Özellikle tüm branşların açılması katılımcı modelciler tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanmış olup, farklı branşlardaki katılımcıların birbirleriyle tanışmaları, iletişime geçmeleri ve tecrübe paylaşımları açısından güzel bir yarışma olmuştur.

Kulübümüz tarafından yapılan “İlk Yarışma” organizasyonu olmasından dolayı tabii ki de bazı eksikliklerimiz ve öngöremediğimiz noksanlıklarımız olmuştur. Yönetim Kurulu ve Yarışma Komitesi olarak, tüm bu eksikliklerimizi not aldık. Bir sonraki organizasyonumuzda bu notlarımızdan çıkarmış olduğumuz dersler ile daha güzel bir yarışma organizasyonu yapacağımızı bilmenizi isteriz.

Bu vesile ile bu organizasyonda bizlerden gerek teknik olarak, gerekse de katılımcı olarak desteklerini esirgemeyen bütün katılımcı dostlarımıza, bütün katılımcı gruplarımıza bir kez daha teşekkür eder, bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek üzere hepinize bol üretimli bir yıl dileriz.

Modelcilik Kulübü Derneği Yönetimi

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ !